Прискорений графічний порт (AGP)

 

Прискорений графічний порт (AGP). Призначений для підвищення ефективності роботи з відео і 3-вимірною графікою. Він подібний до PCI, але має деякі доповнення i розширення ремонту компьютера. AGP не залежить від шини PCI ні логічно, ні електрично, ні фізично. Роз`єм  AGP подібний до роз’єму РСІ, але не має контакти до додаткових сигналів і відповідно іншу розводку контактів. AGP – по суті високоефективне з`єднання, розроблене спеціально для відеоадаптера. В системі для одного адаптера допускається тількі один роз`єм  AGP. Шина AGP працює на частоті 66 МГц, нею можна передавати дані зі швидкістю приблизно 33 Мбайт/с.

У специфікації AGP 2.0 можливий режим 4х, за якого дані передаються зі швидкістю 1066 Мбайт/с за рахунок 4 передач за цикл.

При використанні відеоадаптера AGP шина РСІ вивільняється для виконання традиційних функцій компьютерного ремонту вводу\виводу (для контролерів IDE/ATA, SCSI чи USB, звукових плат та ін.). Крім підвищення ефективності роботи відеоадаптера порт AGP дає змогу одержати швидкий доступ безпосередньо досервисного центру оперативної пам’яті.

Однією з головних особливостей стандарту AGP є здатність розподілити RAM між процесором i чіпсетом відеокарти. Обробка тривимірних зображень виконується RAM центрального процесора з відеопроцесором. Механізм доступу відеокарти до пам’яті називають безпосереднім виконанням у пам'яті DIME (Direct Memory Execute).

Іншими характерними особливостями шини AGP є:

а)            конвеєрна передача даних, яка полягає в тому, що цією шиною спочатку передається послідовність адрес, а потім — пакет даних. На шині PCI, на відміну від AGP, адреси з даними чергуються;

б)           в AGP використовується режим адресування бічною смугою (Sideband addressing) за допомогою спеціальних сигналів SBA (Side Band Addressing).

У 1998 р. фірмою Intel було випущено специфікацію 0.9 стандарту AGP (AGP Pro). Карти AGP Pro істотно відрізняються від карт стандарту AGP 2.0, а саме: зменшено кількість контактів слота AGP — додані контакти для підключення додаткових ліній живлення 12 i 3,3 В; карти AGP 2.0 можна вставляти в слот AGP Pro, але не навпаки; карти AGP Pro можна розміщувати тільки на материнських платах стандарту АТХ.

2152 просмотра

Комментарии