Skype та Інтернет-месенджери хочуть обкласти податком

 

Українська влада має намір обкласти новим податком користувачів Skype та інших Інтернет-месенджерів. Про це повідомив глава Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації Петро Яцук .

"Нові доходи можна отримувати тільки завдяки монетизації послуг доступу до контенту. Оператори зв'язку хочуть і мають повне право заробляти на передачі даних Інтернет-додатків. Це природно. На сьогоднішній день всі мережі використовуються лише як транзитна труба. В результаті, компанії не хочуть продовжувати модернізувати мережі. Тому ми однозначно будемо розробляти нормативні документи в сфері регулювання доступу до послуг, інформації, контенту. Ми знаходимося на першому етапі - тільки відкриваємо двері. І ми не знаємо, що за нею буде ", - заявив Яцук.

За його словами, НКРЗ буде починати переговори як з операторами ринку телекомунікацій, так і з компаніями, які надають Інтернет-послуги. "Ось яскравий приклад - Skype. За три роки з невідомої компанії вона перетворилася на мільярдну за вартістю активу. Ця компанія, можна сказати, віртуальна. Крім співробітників і устаткування, на якому вони працюють, основну вартість Skype формує програмне забезпечення", - говорить Яцук , пише ТСН .

"Гроші вона приносить великі. Разом з тим зростає і навантаження на мережі. Операторам зв'язку нікуди дітися. Регулятори вимагають від них поліпшення якості послуг - розширення мереж. Але в операторів на це вже немає грошей. Ось це проблема. І якщо ми її не вирішимо спільними зусиллями, то вона тільки посилиться. І в нас буде 100 Мбіт / сек - швидкість доступу до мережі, але якість надання послуг - як по dial up (застаріла технологія передачі даних). А нові мобільні мережі четвертого покоління - 4G (LTE) - просто не будуть окупатися ", - вважає глава НКРЗ.

886 просмотров

Комментарии 1